رفتار جنسی پرخطر

۱.  رابطه جنسی محافظت نشده

رابطه‌ی جنسی محافظت نشده به معنی داشتن رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا  دهانی بدون استفاده از کاندوم است. این کار باعث می‌شود که احتمال ابتلا به  HIV و سایر بیماری‌های منتقله از راه جنسی  (STDs) در شما بیش‌تر شود به این دلیل که مایعات بدن مانند خون و اسپرم از  شما به شریک زندگی‌تان در طول رابطه‌ی جنسی منتقل خواهد شد.

بنابراین اگر شریک زندگی شما به HIV  یا نوع دیگری از STD مبتلا باشد، حتی اگر خودش هم از ابتلا به این بیماری  اطلاعی نداشته باشد باز هم ممکن است ویروس یا عفونت را به شما منتقل کند.

چگونه باید ریسک ابتلا به بیماری را در خودتان کاهش دهید:  همیشه از کاندوم استفاده کنید. استفاده از کاندوم شانس ابتلا به STDها را  در شما کاهش می‌دهد. حتی اگر از کاندوم استفاده کنید، هنوز هم می‌توانید از  همسرتان تبخال یا ویروس پاپیلوم انسانی  (HPV) را بگیرید. به هر حال کاندوم بهترین گزینه برای شما است، مگر این‌که  اصلا رابطه‌ی جنسی نداشته باشید یا ۱۰۰٪ اطمینان داشته باشید که شریک  زندگی‌تان تنها با شما رابطه‌ی جنسی دارد و به هیچ نوعی از STDها مبتلا  نیست.

فروشگاه اينترنتي سه به دو با ارائه با كيفيت ترين كاندم ها و بهترين قيمت ها در خدمت شما مشتريان عزيز خواهد بود  www.sebedo.ir

۲. رابطه جنسی مقعدی

این رابطه شامل هر گونه فعالیت جنسی در اطراف ناحیه‌ی مقعد است. رابطه‌ی  جنسی مقعدی خطرناک‌ترین رابطه‌ی جنسی هم برای مردان و هم برای زنان است به  این دلیل که ابتلا و گسترش HIV و دیگر STDها از طریق این رابطه محتمل‌تر  هستند. چرا این‌طور است؟ پاسخ این سوال مربتط با آناتومی است. پوشش مقعد  خیلی نازک‌تر از پوشش واژن است، بنابراین خیلی راحت ممکن است آسیب ببیند.  این امر باعث می‌شود که ناحیه‌ی مقعد در برابر عفونت بسیار آسیب‌پذیر باشد.

چگونه باید خطر ابتلا به بیماری‌ها را پایین بیاورید:  مطمئن شوید که کاندوم را به طور صحیح استفاده می‌کنید تا خطر پاره شدن  آن‌ها در اثر اصطکاک کاهش بیابد. استفاده از مواد روان‌کننده نیز می‌تواند  کمک‌کننده باشد. اما زمانی که شما رابطه‌ی جنسی مقعدی دارید، همچنان نسبت  به برخی از STDها آسیب‌پذیر هستید.

۳. رابطه جنسی و مواد مخدر

شما اچ‌آی‌وی و سایر بیماری‌ها، از جمله هپاتیت را تنها از طریق تماس جنسی دریافت نمی‌کنید. شما همچنین می‌توانید آن‌ها را از کسی که مواد مخدر تزریق می‌کند دریافت کنید.

اگر همسرتان یا شریک زندگی‌تان تجهیزات استفاده از مواد مخدر را با  افرادی که اچ‌آی‌وی مثبت دارند به طور اشتراکی استفاده کند، ممکن است به  این طریق ویروس را دریافت کند. به همین علت است که سوزن، آب، کلاهک بطری،  قاشق و حتی فیلترهای پنبهای می‌توانند او را در معرض خون آلوده‌ی فرد دیگری  قرار بدهند. ممکن است او اچ‌آی‌وی را دریافت کند و پس از آن می‌تواند آن  را به شما منتقل کند البته در صورتی که بک رابطه‌ی جنسی محافظت‌نشده داشته  باشید.

و اگر شما در حال مصرف مواد اعتیادآور هستید – از جمله مواردی که تزریقی  نیستند مثل الکل – احتمال بیش‌تری وجود دارد که تصمیمات نادرست بگیرید. به  عنوان مثال، ممکن است رابطه‌ی جنسی محافظت‌نشده یا بیش از یک شریک جنسی  داشته باشید.

چگونه باید خطر رخ دادن بیماری‌ها را در خودتان کاهش بدهید: اگر با کسی  که مواد مخدر تزریق می‌کند رابطه‌ی جنسی دارید‌، همیشه از کاندوم استفاده  کنید و حتما برای HIV و هپاتیت آزمایش بدهید. خطر ابتلا به این بیماری‌ها  در شریک‌ زندگی‌تان نیز کم‌تر خواهد بود اگر همیشه از تجهیزات تمیز استفاده  می‌کند و هرگز آمپول را به صورت اشتراکی به کار نمی‌برد. اما چنین چیزی  چندان محتمل نیست. بنابراین شما باید همیشه این را در نظر داشته باشید که  شیوه‌ی استفاده‌ی شریک زندگی‌تان از مواد مخدر به طور مستقیم شما را در  معرض خطر قرار می‌دهد.

۴. داشتن چند شریک جنسی در طول زندگی

زمانی که بیش از یک شریک جنسی یا شرکای جنسی زیادی در طول زندگی‌تان  داشته باشید، احتمال رخ دادن HIV یا یک بیماری STD دیگر در شما بالاتر است.  چنین پیامدی به این دلیل است که تعداد بیش‌تر شریک جنسی به این معنا است  که شانس مواجهه با فردی که به اچ‌آی‌وی یا هر عفونت دیگری مبتلا باشد نیز  بالاتر است. آیا تا به حال این گفته را شنیده‌اید که وقتی با کسی رابطه‌ی  جنسی دارید، انگار که با همه‌ی کسانی که او قبلا با آن‌ها رابطه‌ی جنسی  داشته، رابطه دارید؟

چگونه ریسک ابتلا به بیماری و عفونت را در خودتان پایین بیاورید

کم‌ترین ریسک در زمانی است که فقط یک شریک جنسی داشته باشید. اما زندگی  پیچیده است و این احتمال وجود دارد که همسرتان با شخص دیگری رابطه دارد و  شما اطلاعی ندارید. بنابراین فکر خوبی است که برای احتمال وجود STDها  آزمایش بدهید و نتایج را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.