بسیاری از زنان نگران خیانت همسران‌شان هستند اما نمی‌دانند برای پی بردن به این موضوع باید به دنبال  چه نشانه‌هایی باشند. بلکه، فقط کورکورانه به پیوند ازدواجی که داشته‌اند  اعتماد می‌کنند تا از آن‌ها در برابر خیانت و بی‌وفایی شوهرشان محافظت کند.  به خاطر همین، بسیاری از مردها از ماجرای کشف خیانت قسر در می‌روند، حتی  با اینکه زبان بدنشان به روشنی از داشتن رابطه‌ی عشقی با زنی دیگر حکایت دارد. در این مقاله به  شما یاد می‌دهیم به جای قلب‌تان (احساسات)، با سرتان (عقل‌) گوش کنید، و  این کار را از طریق نشان دادن ۳۳ مهمترین نشانه های خیانت مردان به شما  می‌آموزیم.

۱. از تنها ماندن با شما در اتاق خودداری می‌کند

بسیاری از اوقات، مرد خیانت کار درباره‌ی داشتن رابطه‌ی عشقی و معاشقه تصمیم خودش را گرفته است، یا حتی ممکن است در حال حاضر درگیر یکی  از این عشقبازی‌ها باشد. اگر از تنها ماندن با شما در اتاق خودداری  می‌کند، این نشانه‌ای حتمی از وجود مشکلی در رابطه‌ی شما است، و او خودش  می‌داند که مشکلی در رابطه‌تان به وجود شده است و این را به عنوان نشانه  های خیانت مردان در نظر بگیرید.

۲. دیگر از لمس کردن‌های گاه به گاه شما دست می‌کشد

زوج‌هایی که رابطه‌ای سالم دارند اغلب اشتراکاتی در زمینه‌ی لمس  کردن‌های کوتاه و گذرا دارند، مثلا یک ضربه‌ی آرام ناگهانی به بدن طرف  مقابل وقتی که از مثلا اتاق نشیمن رد می‌شوند یا یک نوازش ملایم و عاشقانه.  این نشانه‌های مختصر صمیمیت ممکن است دیگر زیاد به چشم نیایند ، و اگر این  حرکات متوقف شدند ، به طور حتم نشانه‌ی آن است که در ذهن شوهرتان چیزی یا  کسی به غیر از شما وجود دارد.

۳. دیگر برای‌تان گل نمی‌خرد یا کارهای خاص انجام نمی‌دهد

مردان در همان سنین بسیار پایین یاد می‌گیرند برای زنی که عاشقش هستند  کارهای خاصی انجام بدهند. چه خریدن شاخه گلی برای مادر باشد، یا یک جعبه شکلات برای همسر، او می‌داند که این چیزها برای زنان خیلی اهمیت دارد. اگر متوجه  شدید که او اخیرا هیچ نشانه بذل محبتی نسبت به شما بروز نمی‌دهد، این  می‌تواند حاکی از آن باشد که محبت خود را احتمالا خرج زن دیگری می‌کند و از  مهمترین نشانه های خیانت مردان است.

۴. دیگر مستقیم به چشم‌های‌تان نگاه نمی‌کند

دروغ گفتن کار سختی است، به خصوص وقتی به مستقیم به چشم‌های طرف مقابل زل بزنی. وقتی  نوبت به نگاه کردن به چشمان کسی که عاشقش هستیم و دروغ گفتن به او می‌رسد،  این کار تقریبا غیر ممکن به نظر می‌آید. به خاطر همین یک شوهر یا مرد  خیانت کار معمولا نمی‌تواند در لحظه‌ های نزدیکی و صمیمیت، مستقیم به چشمان  شما نگاه کند چون می‌داند که این صمیمیت دروغین است.

۵. کیفیت عاطفی رابطه‌تان تغییر کرده است

اگر شوهرتان کمتر به شما، یا ازدواج‌تان، اهمیت می‌دهد، و بسیار بیشتر  نگران خودش است، این می‌تواند نشانه‌ای مبنی بر خیانتش به شما باشد. یک مرد  یا شوهر وفادار بر آینده‌اش با شما تمرکز می‌کند، درحالی که یک مرد یا  شوهر خیانت کار بیشتر نگران آینده‌ی خودش – بدون شما – خواهد بود.

۶. شروع به راز نگهدار شدن می‌کند و دیگر مثل قبل چیزهای کوچک را با شما در میان نمی‌گذارد

وقتی شوهرتان دیگر مسائل کوچک را، مثل ماجراهایی که در اداره برایش  اتفاق می‌افتد، یا چالشی که احتمالا از پس آن برآمده است، با شما درمیان  نمی‌گذارد این نشانه‌ی خوبی نیست. معمولا مردها موجودات پر حرفی نیستند،  اما نیازی غریزی به نشان دادن دستاوردها و موفقیت‌های‌شان به زن خود دارند.  اگر شوهرتان از نشان دادن دستاوردهایش به شما دست کشیده است، یا دچار  بحران بزرگی شده، یا داستان موفقیت‌هایش را با زن دیگری در میان می‌گذارد.

۷: همیشه به سفر می‌رود، و شما هرگز در مسافرت همراه او نیستید

بعضی از مشاغل نیازمند مسافرت کردن هستند، اما، همیشه لازم نیست که این مسافرت‌ها به تنهایی صورت  بگیرند. شوهرتان می‌تواند موقع مسافرت کردن تعطیلات آخر هفته طولانی مدتی  را با شما برنامه ریزی کند. تنها دلیل آنکه او دیگر این کار را انجام  نمی‌دهد – حداقل گاهگاهی – به خاطر آن است که نمی‌خواهد وقتش را با شما  بگذراند. اگر با شما وقت نمی‌گذراند، پس وقتش را با چه کسی سر می‌کند؟

۸. بسیار بیشتر از قبل کار می‌کند، و کمتر در خانه وقت می‌گذراند

مثل مردانی که مدام به سفر می‌روند، مردی که همیشه وقتش را سر  کار  می‌گذراند معمولا برای این همه دور بودن از خانه و زندگی‌اش دلایل دیگری  دارد. مگر آنکه مانند یک وکیل یا پزشک شغلش چنین ایجاب کند، وگرنه یا دلش  نمی‌خواهد وقتش را با شما بگذراند، یا اینکه وقتش را با کس دیگری  می‌گذراند. در هر دو صورت، این موضوع نشانه‌ای از بروز یک مشکل جدی است.

۹. آنچه سابقا وقت «ما» بود به وقت «من» تبدیل می‌شود

زوج‌های خوشبخت دوست دارند وقت‌شان را با هم سپری کنند. آن‌ها دوست  دارند با هم حرف بزنند، فیلم ببینند، و حتی بازی کنند. گاهی، فقط کنار  یکدیگر می‌نشینند، و در حالی که یکی‌شان کتاب می‌خواند دیگری مشغول تماشای  تلویزیون است. این یعنی با هم بودن، و اگر شوهرتان دیگر دلش نخواهد با هم  باشید، رفتارش این را نشان خواهد داد. زمانی را که در رختخواب کنار شما  سپری می‌کرد به زمان تنهایی در اتاقی دیگر تبدیل خواهد شد، که قطعا حاکی از  آن است که مشکلی به وجود آمده است.

۱۰: ذائقه و میل جنسی‌اش تغییر کرده است

نزدیکی و صمیمیت فیزیکی یکی از معیارهای مهم ازدواج است. زنان نحوه‌ی  رفتار شریک زندگی‌شان را یاد می‌گیرند، به ویژه «حرکاتش» در اتاق خواب را.  اگر شوهرتان مانع از انجام کاری توسط شما می‌شود، یا بدتر، گاهگاهی شروع به  نشان دادن حرکات جدیدی در اتاق خواب‌تان می‌کند، بهتر است بررسی کنید  ببینید آیا شروع کرده به خواندن مجله‌ی زنان، یا اینکه از زن دیگری درس  می‌گیرد!

۱۱. پیامک‌ها را از گوشی موبایلش پاک می‌کند

اکثر آدم‌ها پیامک‌های گوشی‌شان را پاک نمی‌کنند، چون از خواندنشان  بیشتر وقت می‌گیرد. اگر مرد شما جدیدا پیامک‌هایش را پاک می‌کند، احتمالا  شوهر خیانت‌کاری دارید، یا شوهری دارید که دارد برای خیانت کردن به شما  آماده می‌شود.

۱۲. در خلوت با تلفن زنگ می‌زند یا تلفن را جواب می‌دهد

این یکی دیگر از سر نخ‌های بزرگ است. فقط مردی که نمی‌خواهد شما بشنوید  در مورد چه چیزی صحبت می‌کند در خفا و خلوت زنگ می‌زند یا تلفنش را جواب  می‌دهد. معمولا، تنها زمانی که شوهرتان نمی‌خواهد شما حرف‌هایش را بشنوید  زمانی است که در حال خیانت به شما، یا صحبت کردن در مورد شما است.

۱۳: حساب‌های کاربری اسکایپ، وایبر، یا واتس‌اپ‌اش را خصوصی نگه می‌دارد

پیام‌های فوری همان ایمیل‌های جدید هستند، و چون از پیامک‌های عادی یا  اس‌ام‌اس‌ها حالت خصوصی‌تری دارند، برای شوهرتان خیانت کردن به شما بدون  آنکه خبردار شوید کار نسبتا راحتی خواهد شد. با اینکه نباید انتظار داشته  باشید دیگر پیام‌هایش را در تلفنش بخوانید – کاری که قبلا خود او از شما  می‌خواست انجام بدهید و خلاصه‌ی پیام‌هایش و مهم‌ترین آن‌ها را برایش  بخوانید – اما گاهی نگاه مختصری انداختن به صفحه‌ی گوشی او چندان هم کار  غلطی نیست. اگر گوشی را از شما پنهان می‌کند، احتمالا چیزی بیشتر از یک  پیام معمولی برای پنهان کردن دارد.

14. در دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه شرکت نمی‌کند

هرچقدر هم که اقوام‌مان را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم، وقت  گذراندن با آن‌ها بخشی از زندگی متاهلی است. وقت گذراندن با دوستان هم همین  طور است. اگر شوهرتان دیگر با دوستان و خانواده وقت نمی‌گذراند، به خصوص  در جمع‌های گروهی، این نشانه‌ای حتمی است که یک جای کار می‌لنگد. شاید قصد  دارد شما را ترک کند، یا ممکن است در حال خیانت به شما باشد و دلش  نمی‌خواهد زنی که با او رابطه دارد شما را باهم ببیند.

15. زمان قابل توجهی را با شخص دیگری سر می‌کند

این یکی کاملا مشهود است، اما بسیاری از زنان با ژست‌های «مدرن و  امروزی» بودن از آن غفلت می‌کنند. درست همانطور که برای یک زن متاهل داشتن  دوستان مرد مشکلی ندارد، برای شوهر او هم داشتن دوستان زن بلامانع است!  چیزی که خوب نیست و مشکل دارد آن است که او از وقت گذراندن با شما کم  می‌کند و بیشتر وقتش را با آن زن می‌گذراند. اگر متوجه شدید این کار را  می‌کند، می‌تواند نشانه‌ی خیانت شوهرتان باشد. قبل از آن که خیلی دیر شود  او را دریابید و بدانید که این می تواند از نشانه های خیانت مردان باشد.

16. اغلب از کاه کوه می‌سازد و با این بهانه خانه را ترک می‌کند

این یکی خیلی تابلو به نظر می‌رسد، اما بسیاری از زنان به  خاطر درگیر  شدن در خود مشاجره‌ای که از آن سر در نمی‌آورند از این موضوع غفلت می‌کنند.  این به خاطر آن است که نمی‌دانند از کجا خورده‌اند، و بعد می‌نشینند و با  خودشان فکر می‌کنند چه کار اشتباهی انجام داده‌اند که باعث شده شوهرشان  خانه را ترک کند. این را  گفتم، چون شوهری که بر سر هیچ دعوا راه می‌اندازد  و بعد خانه را ترک می‌کند، یا به دنبال بهانه‌ای است که خانه را ترک کند،  یا اینکه عجز و درماندگی واقعی‌اش را نشان ندهد. هر دوی این‌ها نشانه‌ی  مشکلی عمیق‌تر هستند، که اغلب به خیانت و بی وفایی مربوط می‌شوند.

17. ظاهرا بدون هیچ علتی، فوق‌العاده عصبانی و خشمگین است

مردان می‌توانند به خاطر اتفاق‌ها و شرایط زندگی عصبانی شوند. این کاملا  عادی است که او به خاطر چیزهایی که خارج از کنترلش است عصبانی شود مثل  مشکلات اقتصادی، تصادف‌، یا مشکلات کاری. آنچه عادی نیست عصبانی و خشمگین  شدن شوهرتان بر سر هیچ و پوچ است. اگر موضوع این است، آن «هیچ و پوچ» فقط  می‌تواند وجود زنی باشد که از آن خبر ندارید، که شوهرتان با او رابطه  برقرار و به شما خیانت کرده است، اما نمی‌تواند گناهی را که مرتکب شده است  بیان و به آن اعتراف کند.

18. به ظاهرش و اینکه چگونه به نظر می رسد بیشتر اهمیت می‌دهد

الگوهای بهداشتی و آرایشی‌اش تغییر می‌کنند. اگر مرد شما سابقا با کمی  موی آشفته، یا صورت نیمه تراشیده مشکلی نداشت، و اکنو با دقت به پیرایش خود  توجه می‌کند، مشخص است هدفش تحت تاثیر قرار دادن شما نیست. در واقع، یکی  از مشخص ترین نشانه‌های خیانت شوهرتان وقتی است که عادت‌های بهداشتی و  آرایشی‌اش بهبود پیدا می‌کنند. از این موضوع غفلت نکنید، چون نشانه‌ی آن  است که ظاهر شوهرتان قرار است زن دیگری را خوشحال کند یا تحت تاثیر قرار  دهد.

19. میزان توجهی که به شما می‌کرد به طرز عجیبی تغییر کرده است

اگر مرد معمولا بی‌احساس و بی عاطفه‌تان یکباره به منبع عشق و احساس  تبدیل شد، لذتش را ببرید، اما خوب او را زیر نظر بگیرید. به همین صورت، اگر  مرد سرشار از محبت شما ناگهان سرد شد، این را نیز به عنوان نشانه‌‌ای  هشدار دهنده در نظر بگیرید. این احتمال وجود دارد که در آغوش زن دیگری آرام  می گیرد و لذت می برد، یا با شما سرد شده است چون آن زن تمام شور و حرارت  مرد شما را از آن خودش می‌کند.

20. بیرون رفتن‌های کوتاه مدتش از خانه به درازا می‌کشد

آیا بیرون رفتن‌های ۳۰ دقیقه‌ای اش در پارک یا به فروشگاه محله به یک  گشت و گذار طولانی می‌انجامد؟ دلایل زیادی می‌تواند برای آن وجود داشته  باشد، اما همه‌ی این دلایل می‌توانند به ترجیح او برای گذراندن وقتش در  جایی دیگر مربوط باشند. در مورد فروشگاه رفتن، ممکن است موضوع یک صندوق‌دار  جوان و بانمک باشد یا دختر نسبتا مجرد و تنهای دیگری که با او در کافی‌شاپ  گپ می‌زند. دلیلش هر چه باشد، هیچ کدام‌شان خوب نیستند، و تمام‌شان حکایت  از شوهری خیانت‌کار دارد.