علل روانشناختی

بعضی از پزشکان بر این باورند که تجربیات جنسی اولیه ممکن است الگویی را ایجاد کند که تغییر آن بعدها دشوار باشد، مانند:

– موقعیت‌هایی که ممکن است شما برای رسیدن به اوج لذت جنسی عجله کرده باشید تا کسی متوجه این موضوع نشود.
– احساس گناه که سبب می‌شود از برقراری رابطه‌ی جنسی کناره‌گیری کنید.

عوامل دیگری که می‌توانند نقش مهمی در بروز زودانزالی داشته باشند عبارتند از:

– اختلال نعوظ.

مردانی که در طول انجام رابطه‌ی جنسی نگران رسیدن به نعوظ و حفظ نعوظ هستند‌، می‌توانند الگویی از عجله برای انزال شکل بدهند.

– اضطراب.

بسیاری از مردان مبتلا به زودانزالی نیز مشکل اضطراب دارند، که یا به  طور خاص در مورد عملکرد جنسی‌شان است و یا ناشی از مشکلات دیگر است.

– مشکلات ارتباطی.

اگر هیچ‌کدام از دلایل گفته شده برای مشکل زودانزالی در مورد شما صدق  نمی‌کند ممکن است مشکلات ارتباطی بین شما و شریک فعلی‌ةان سبب بروز این  مسأله شده باشد. در این‌جا نقش همسرتان بسیار مهم و نوع ارتباطی که با وی  دارید بسیار حساس و تأثیرگذار است.

علل بیولوژیکی

برخی از عوامل بیولوژیکی یا زیست شناختی ممکن است سبب بروز انزال زودهنگام شوند، از جمله:

– غیرطبیعی یودن سطح هورمون
– غیرطبیعی بودن سطوح مواد شیمیایی مغز به نام انتقال‌دهنده‌های عصبی
– غیر طبیعی بودن فعالیت واکنشی سیستم عصبی
– برخی از مشکلات تیروئید
– التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادرار
– ویژگی‌های ارثی
– آسیب دیدن عصب در اثر جراحی یا تروما (نادر)

علائم زود انزالی

به لحاظ پزشکی، شکل پایدارتر زود انزالی یعنی زود انزالی مادام‌العمر، با سه ویژگی زیر تعریف شده‌است:

– انزال همیشه یا تقریبا همیشه قبل از دخول جنسی یا در حدود یک دقیقه بعد از دخول اتفاق می‌افتد.
– در هر بار یا تقریبا هر بار که دخول جنسی رخ می‌دهد، ناتوانی در به تأخیر انداختن انزال وجود دارد.
– نتایج منفی شخصی به وجود می‌آیند، مانند ناراحتی و ناامیدی، یا اجتناب از نزدیکی جنسی.

علائم روانشناختی در مقایسه با رویدادهای فیزیکی انزال در درجه‌ی دوم  (علائم ثانویه) قرار دارند. مرد، همسرش یا هر دوی آن‌ها ممکن است این علائم  را تجربه کنند.

علائم ثانویه عبارتند از:

– کاهش اعتماد به نفس در رابطه‌ی میان طرفین
– بروز مشکل بین دو طرف
– اختلال روانی
– اضطراب
– دست‌پاچگی
– افسردگی

روش های درمان زود انزالی غیر غذایی

۱. تمرین کگل

تمرین کیگل را برای به تأخیر انداختن ارگاسم انجام بدهید. کیگیل زمانی مفید است که  انزال نزدیک است و می‌تواند کمک کند تا انزال به تاخیر بیفتد. خیلی راحت  تمرینات کیگل را در گوگل جست‌وجو کنید تا شیوه‌ی انجام آن را یاد بگیرید.  این تمرینات به ایجاد عضلات در کف لگن کمک می‌کنند و به این ترتیب سبب  می‌شوند که کنترل بهتری روی انزال تان داشته باشید.

در یک مطالعه‌ی کنترل شده که در سال ۲۰۱۲ روی انزال زودهنگام صورت گرفت،  مردانی که قبل از انزال حتی یک دقیقه هم رابطه‌ی جنسی‌شان طول نمی‌کشید،  یک دوره‌ی ۱۲ هفته‌ای تمرینات کف لگن را انجام دادند. نتایج این مطالعه  نشان داد که زمان واکنش انزال آنها از ۳۱.۷ ثانیه به ۱۴۶.۲ ثانیه افزایش  یافت.

۲. کاندوم

استفاده از کاندوم نیز در به تأخیر انداختن انزال کمک می‌کند. کاندوم با  کاهش حساسیت در هنگام مقاربت تاثیر خود را می‌گذارد و سبب می‌شود که مشکل  زود انزالی تا حدی حل شود. فقط از یک برند خوب استفاده کنید: اگر می‌توانید  از لاتکس استفاده کنید، کاندوم‌های برند بونكس برای این هدف عالی عمل  می‌کنند. اگر کاندوم های معمولی جواب ندادند می توانید از کاندوم های آغشته  به محلول های تاخیری استفاده کنید.

۳. دوره مقاوم‌سازی

استفاده از “دوره‌ی مقاوم‌سازی” پس از انزال را امتحان کنید. بعد از  انزال چه‌قدر طول می‌کشد که دوباره به انزال برسید؟ چه مدت طول می‌کشد که  برای بار دوم انگیختگی قبل از انزال رخ بدهد؟ بسیاری از مردان در طول  مرحله‌ی نعوظ حساسیت کم‌تری را در طول انگیختگی دوم تجربه می‌کنند و اغلب  درمان مناسب برای انزال زودهنگام، این است که فرد یک بار به انزال برسد  (شاید در طی مقاربت) و سپس به ارضاء شریک جنسی خود بپردازد تا دوباره دچار  انگیختگی شود، و سپس از مرحله‌ی دوم انزال برای داشتن یک رابطه‌ی جنسی  طولانی‌تر استفاده کند. اگر چه بعضی از زوج‌ها در ابتدا از این ایده ایراد  می‌گیرند، اما حقیقتا برای بسیاری از زوج‌ها این روش بسیار موثر بوده‌است.

۴. کرم‌های بی‌حس کننده

کرم‌های موضعی حاوی لیدوکائین یا یک عامل بی‌حس‌کننده‌ی مشابه باعث کاهش حساسیت می‌شوند، اگرچه از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا برای این کار تایید نشده‌اند. یا کرم روان‌کننده‌ای را امتحان کنید که با  مواد اولیه‌ی حساسیت‌زدا ساخته شده است و برای کمک به تجربه‌ی جنسی  طولانی‌مدت طراحی شده باشد. با این حال، دکتر گلدستین در این‌باره هشداری  می‌دهد: ” اگر قرار است از یک عامل بی‌حس‌کننده استفاده کنید، باید از  کاندوم استفاده کنید در غیر این صورت اثرات بی‌حس‌کننده به شریک‌تان هم  منتقل می‌شود.” هم‌چنین پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع رابطه‌ی جنسی عامل  بی‌حس‌کننده را پاک کنید. کاهش اصطکاک ممکن است به شما کمک کند تا مدت زمان  رابطه‌تان بیش‌تر طول بکشد و انزال دیرتر رخ بدهد.

۵. خود ارضایی قبل از رابطه

اگر در عرض ۲۴ ساعت پس از رابطه‌ی جنسی با شریک زندگی‌تان به اوج لذت  جنسی نرسیده‌اید، انزال سریع‌تر رخ می‌دهد. مردانی که در هنگام صبح  خودارضائی می‌کنند و پس از آن شب‌هنگام با شریک زندگی‌شان رابطه‌ی جنسی  دارند، مدت زمان بیش‌تری طول می‌کشد که به انزال برسند، زیرا قبلا در همان  روز ارگاسم داشته‌اند. شما همچنین می‌توانید هنگام شب خودارضائی کنید و صبح  روز بعد با شریک زندگی‌تان مقاربت کنید، نتیجه این خواهد بود که باز هم  دیر به انزال می‌رسید.

۶. پیش نوازی

قبل از شروع مقاربت چه‌قدر پیش‌نوازش برای تحریک متقابل داشته‌اید؟ مدت  زمان پیش‌نوازش را بیش‌تر یا کم‌تر کنید، یا انواع متفاوتی از آن را امتحان  کنید. سعی کنید تمرکزتان روی آلت تناسلی را کمابیش تغییر بدهید تا سطح  تحریک شدن را تحت کنترل خودتان دربیاورید. اگر قبل از تلاش برای دخول (آلت  تناسلی را وارد مهبل کردن) به میزان ۸.۵ درجه تحریک شده باشید، پس به طرز  اجتناب‌ناپذیری ۹ انزال است، بنابراین دخول را زمانی انجام بدهید که در  درجه‌ی ۶ یا ۷ تحریک هستید. هرگز یک چوب کبریت روشن را به یک کارخانه‌ی  دینامیت نبرید! گاهی اوقات پیش‌نوازش می‌تواند به حل مشکل زودانزالی کمک  کند، زیرا به فرد اجازه می‌دهد تا بر اضطراب خود غلبه کند، و به جای عجله  کردن که می‌تواند اضطراب او را تقویت کند و منجر به انزال زودرس شود،  آرام‌تر می‌شود.

انواع شخصیت و رابطه جنسی

 ۷: قرص‌ها

برخی داروهای خوراکی نیز که برای درمان شرایط دیگری طراحی شده‌اند، به  دلیل اثرات جانبی جنسی‌شان (غیرعمد و ناخواسته) در درمان زودانزالی موثر  بوده‌اند. برای مثال، بازدارنده‌های بازجذب سروتونین (اس‌اس‌آر‌آی)، که به طور گسترده‌ای به عنوان یک ضدافسردگی استفاده  می‌شوند، می‌توانند برای به تاخیر انداختن ارگاسم استفاده شوند. دکتر  گلدستین توضیح می‌دهد ” بازدارنده‌های بازجذب سروتونین، سطح سروتونین را  بالا می‌برند که یک بازدارنده‌ی فعالیت جنسی است، و یکی از اثرات جانبی آن  دشواری در انزال است”. با این حال، بازدارنده‌های بازجذب سروتونین برای  مردانی که هرروز آن‌ها را مصرف می‌کنند، بهتر عمل می‌کنند؛ اگر آن‌ها را  بلافاصله قبل از رابطه‌ی جنسی مصرف کنید، تاثیری نخواهند داشت. این قرص‌ها  هم چنین، اثر جانبی ناخواسته‌ی دیگری دارند ـ از دست دادن میل جنسی ـ پس  مهم است درباره‌ی مزایا و معایب این گزینه با پزشک‌تان مشورت کنید.

قرص مسکن ترامادول هم می‌تواند ارگاسم را به تاخیر بیندازد و جلوی زود  انزالی را بگیرد. دکتر گلدستین می‌گوید “می‌توانید آن را درست پیش از  رابطه‌ی جنسی مصرف کنید و اثرات آن بر مغز در نهایت منجر به انزال  طولانی‌مدت می‌شود. “سایر اثرات جانبی نه چندان مطلوب ترامادول شامل تهوع،  استفراغ، سوءهاضمه، خواب‌آلودگی، خشکی دهان، لرز، تعریق، سردرد، و غیره  است. دکتر شارلیپ نیز هشدار مي‌دهد که این قرص می‌تواند اعتیادآور باشد.

۸: استفاده از “تکنیک فشردن.”

این تکنیک به این صورت است که انسان در حال داشتن مقاربت است و زمانی که  احساس می‌کند انزال نزدیک است، آلت تناسلی را خارج می‌کند و سر آن را یعنی  همان جایی را که در آن به شافت (بدنه‌ی آلت یا قسمت استوانه‌ای شکل) متصل  است فشار می‌دهد و بنابراین یک “احساس توقف” ایجاد می‌شود و به او کمک  می‌کند که قادر باشد میل به ارگاسم شدن را خفه کند. وقتی به این حس برسد که  “نقطه‌ی احساس بدون بازگشت” از بین رفته است، دوباره دخول می‌کند و دوباره  به رابطه‌ی جنسی ادامه می‌دهد و تاحدی مشکل زود انزالی رفع می شود. او  می‌تواند از روش” فشردن” هر چند بار که می‌خواهد استفاده کند قبل از این‌که  در نهایت به اوج لذت برسد.

۹: مزاحمت یا مشغله‌ی ذهنی

برخی افراد مشغله‌ی ذهنی را برای به تاخیر انداختن چیزها مفید می‌دانند  پس این راه می‌تواند برای درمان زود انزالی نیز مفید باشد. ایده‌ی اصلی آن  است که به چیزی کاملا بی‌ارتباط به شریک‌تان ـ و مشخصا غیرجنسی ـ فکر کنید.  برخی آقایان تصور می‌کنند در یک مسابقه‌ی فوتبال حضور دارند یا در ذهنشان  مسائل ریاضی حل می‌کنند.

مطلب مرتبط: رابطه جنسی هر روزه به ۱۰ دلیل مهم

۱۰. داشتن مقاربت بیشتر

این هم یکی دیگر از درمان‌های خانگی سریع برای زود انزالی است که باید  آن را امتحان کنید! وقتی مشکلاتی در زمینه زود انزالی داشته باشید، در حین  رابطه‌ی جنسی احساس راحت و خوشایندی نخواهید داشت. مهمترین کاری که باید  انجام دهید افزایش تعداد مقاربت‌ها و رابطه‌ی جنسی‌تان است. در واقع، رابطه‌ی جنسی به شما کمک می‌کند اضطراب‌تان را، که یکی از علل رایج زود انزالی است،  کنترل کنید. کنترل اضطراب یکی از می‌تواند مانع از رابطه‌ی قدرتمند مردان  با شریک جنسی‌شان شود. تعداد بیشتر مقاربت‌ها میتواند به میزان راحتی و  آشنایی بیشتر با یکدیگر بینجامد، و در نتیجه اضطراب‌تان کاهش پیدا کند تا  بتوانید به راحتی بر این مشکل غلبه کنید.

تعبیر خواب رابطه جنسی

۱۱. تکنیک شروع و توقف

این یک تکنیک ساده است که می‌تواند به عملکرد خود شما یا شما و شریک  جنسی‌تان کمک کند. این کار شامل تحریک آلت تناسلی‌تان و بعد توقف درست قبل  از انزال می‌شود. شما باید قبل از آنکه دوباره شروع کنید ۳۰-۶۰ ثانیه تحریک  را انجام دهید و بعد کنترل اوضاع را به دست بگیرید. برای دستیابی به نتایج  بهتر، می‌توانید این تکنیک را ۴-۵ بار در حین مقاربت انجام دهید. نهایتا  اجازه دهید انزال به صورت طبیعی انجام شود تا بتوانید به آستانه‌ی تحریک  پذیری‌تان پی ببرید.

۱۲. تنفس سه مرحله‌ای یا Dirga Pranayama

یوگا درمانی موثر برای زود انزالی است چون به بر طرف کردن اضطراب،  استرس، و تقویت اعتماد به نفس و توانایی ذهنی کمک می‌کند. و تنفس سه  مرحله‌ای یک نوع تکنیک نفس کشیدن است که برای تازه‌کارها بسیار مفید و  مناسب است.

دستورالعمل:

– طاق باز به پشت دراز بکشید

– بعد یک دست‌تان را روی شکم‌تان قرار بدهید در حالی که دست دیگر راحت روی قفسه‌ی سینه‌تان قرار گرفته است.

– در حالی که چشمان‌تان بسته است عمیق نفس بکشید

– روی عمل دم تمرکز کنید. بالا آمدن دنده‌ها و حرکت شکم‌تان را حین تنفس  احساس کنید، و پایین رفتن شکم و انقباض دنده‌ها را حین بازدم احساس کنید.

– بعد از آن، دستی که روی شکم است را روی سینه بگذارید. نفس بکشید و اجازه دهید سینه‌تان به آرامی بالا بیاید و بعد بازدم کنید.

دست‌های‌تان را آزاد کنید و بر تنفس‌تان تمرکز کنید، به طور عمیق و کامل دم و بازدم انجام دهید.

۱۳. ماساژ آلت تناسلی

این یکی دیگر از درمان‌های خانگی سریع برای زود انزالی است که باید حتما  آن را امتحان کنید! می‌توانید از ۵-۱۰ قطره روغن خردل مخلوط با کمی روغن  کنجد برای ماساژ دادن آلت‌تان استفاده کنید. با ماساژ دادن حداقل ۶۰ دقیقه قبل از مقاربت، جریان خون در آلت تناسلی افزایش پیدا خواهد  کرد. انجام مرتب این کار باعث بهبودهایی در وضعیت کنترل انزال‌تان خواهد  شد. اگر این درمان را انجام می‌دهید، باید قبل از دخول و برای جلوگیری از  سوزش ناحیه‌ی تناسلی شریک جنسی‌تان آلت خود را کاملا با آب بشویید و تمیز  کنید.

روش های درمان زود انزالی غذایی

۱۴. خرما

خرما ما را به یاد کشورهای عربی می‌اندازد چرا که از هزاران سال پیش،  خرما در کشورهای عربی محبوب بود و روی سکه‌ها و نقاشی‌های دیواری به تصویر  کشیده شده‌است. این ماده‌ی خوراکی می‌تواند به رفع مشکلات مختلف مربوط به  سلامتی مانند مشکلات قلبی، یبوست، کم‌خونی، اسهال خفیف و سرطان معده کمک  کند. خرما همچنین می‌تواند برای اضافه کردن وزن استفاده شود. بعضی از  متخصصان تغذیه معتقدند که خوردن دو عدد خرما در روز می تواند به یک رژیم  غذایی سالم و متعادل منجر شود.


۱۵. هندوانه

مهم‌ترین فایده‌ی هندوانه این است که می‌تواند عروق خونی را آرام کند،  بدون این‌که هیچ گونه عوارض جانبی داشته باشد. برای غلبه بر مشکل زودانزالی  ، مراحل زیر را دنبال کنید:


۱۶. زعفران، بادام، زنجبیل و هل

زعفران یک تقویت‌کننده‌ی قوای جنسی است و از این رو می‌تواند برای درمان زودانزالی مورد استفاده قرار بگیرد.


۱۷. دارچین

دارچین از پوست درخت دارچین تهیه می‌شود. این پوست معمولا برای  سرماخوردگی، مشکلات معده، اسهال و ناراحتی‌های دستگاه گوارش (GI) استفاده  می‌شود. در واقع، روغن دارچین به طور گسترده‌ای در محلول‌های مخصوص غرغره،  لوسیون، صابون، خمیر دندان، لوازم آرایشی و محصولات دارویی مورد استفاده  قرار می‌گیرد. با این حال، تعداد بسیار کمی از آدم‌ها می‌دانند که دارچین  می‌تواند اشتها را تحریک کند، گرفتگی‌های قاعدگی را درمان کند، و به درمان  زودانزالی کمک کند و عفونت‌های ناشی از کرم‌های انگلی و باکتری را درمان  کند.

برای درمان زودانزالی با کمک دارچین باید مطابق با روش زیر عمل کنید:

مرحله‌ی ۱: دو قاشق غذا خوری پودر دارچین ارگانیک و پنج قاشق غذاخوری آب را آماده کنید.

مرحله‌ی ۲: این دو را با هم مخلوط و در نهایت مصرف کنید.


۱۸. زنجبیل و عسل

اجداد ما همیشه بر استفاده از میوه‌ها و سبزیجات تأکید داشته‌اند. گرچه  علم در قرن بیستم پیشرفت نکرده بود، اما آن‌ها می‌دانستند که خوردن مواد  غذایی طبیعی موجب تقویت قدرت ایمنی و جلوگیری از بروز بیماری‌های ساده  می‌شود.

۱۹. بذر پیازچه

بذر پیازچه برای کاهش دادن علائم زود انزالی به کار رفته‌است. مزیت  پیازچه این است که می‌تواند در هر شرایط آب و هوایی رشد کند. این گیاه را  می‌توان به عنوان مرحله‌ی زودهنگام در چرخه‌ی زندگی یک پیاز به حساب آورد.  بنابراين، دارای بهترین خواص تقویت‌کننده‌ی قوای جنسی برای درمان زود  انزالی است.


۲۱. آووکادو

آووکادو دارای خواص دارویی زیادی است. آووکادو برای غلبه بر مشکل زود انزالی بسیار مفید است.

۲۲. صدف

این موجودات خوشمزه از دل اقیانوس یا آب شور، از قدیم‌الایام به عنوان  تقویت‌کننده‌ی قوای جنسی شناخته شده‌اند. مطابق با تاریخ این ماده‌ی خوراکی  از قرن دوم میلادی به همین منظور مورد استفاده قرار گرفته‌است. صدف ها را  می توان در خوراک‌ها و رسپی‌ّهای دیگر استفاده کرد.


۲۳. جوز هندی

جوز هندی یکی از ادویه‌های معروف موجود در خانه‌ّهای اندونزی است که  برای درمان بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. خواص  تقویت‌کننده‌ی قوای جنسی که این ادویه دارد سبب شده به عنوان بهترین درمان  خانگی برای درمان زود انزالی پذیرفته شود.


۲۴. مارچوبه و شیر

مارچوبه متعلق به خانواده‌ی سوسنیان است و برای خواص دارویی که دارد بسیار تحسین می‌شود. درست مانند برخی از  گیاهان، تقریبا همه‌ی قسمت‌های مارچوبه دارای خواص دارویی است. این گیاه به  رنگ بنفش، سبز و سفید وجود دارد.

برای متوقف کردن زودانزالی، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله‌ی ۱: دو قاشق چایخوری از مارچوبه‌ی هندی (پودر ریز) و یک فنجان شیر را آماده کنید.
مرحله‌ی ۲: مخلوط را روی اجاق گاز بجوشانید.
مرحله‌ی ۳: درب ظرف را بپوشانید و بگذارید ترکیب به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد.
مرحله‌ی ۴: ترکیب حاصل را صاف کنید و سه بار در روز آن را بنوشید.


۲۵. گیاه دارویی شابانک

برگ گیاه شابانک صاف و نرم است و طعمی تند و تیز دارد (طعم خردل). در دوران باستان،  رومی‌ها و یونانیان از قرن اول میلادی از این گیاه دارویی برای بهبود  عملکرد جنسی و میل جنسی خود استفاده می‌کردند. اعراب نیز از این سبزی به  همین منظور استفاده می‌کنند. تحقیقات انجام شده در دانشگاه النهرین (سال –  ۲۰۱۳) اثرات مثبت گیاه شابانک را در افزایش تولید اسپرم و همچنین سطح  هورمون تستوسترون در موش‌ها نشان داد.

۲۶. گیلاس زمستانی

گیلاس زمستانی به عنوان یکی از بهترین داروهای خانگی برای رفع زود انزالی محسوب می‌شود.  به طور معمول، گیاهان دارویی همیشه قدرت ارگان‌ها را افزایش می‌دهند و  استقامت بدن را بهبود می‌بخشند. معمولا، این گیاه برای درمان ناباروری  مردان، ناتوانی جنسی و مشکلات مرتبط با قوای جنسی مردان به نام یک داروی  جدید استفاده می‌شود. این گیاه دارویی همچنین احساسات منفی مانند استرس،  اضطراب و بی‌خوابی را درمان می‌کند و رشد تومور را کند می‌کند.

۲۸. بامیه

بامیه یکی از سبزیجاتی است که در کشورهای آسیایی به وفور استفاده می‌شود. این  گیاه فایده‌های بسیار زیادی برای سلامتی و تندرستی مردان به همراه دارد.  بامیه سرشار از فیبر است، بنابراین می‌تواند به بهبود گوارش و پیشگیری از  دیابت کمک کند. به علاوه، این گیاه می‌تواند از سرطان روده‌ی بزرگ و  بیماری‌های کلیوی پیشگیری، آسم، چاقی، و سطح کلسترول را کنترل کند. پودر  بامیه به خاطر توانایی‌هایش در کاهش زود انزالی معروف است. فقط کافی است ۱۰  گرم پودر بامیه را به آب گرم یا شیر اضافه کنید و آن را با دو قاشق شکر هم  بزنید. برای حصول بهترین نتایج، هر شب قبل از خواب از این مخلوط بنوشید.


۲۹. ریشه‌ی آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای زود انزالی شناخته می‌شود که  بسیار کارآمد است، بنابراین بد نیست که آن را امتحان کنید!

دستورالعمل استفاده:

– ابتدا ریشه‌ی یک برگ آلوئه ورا را به قطعاتی تقسیم کنید

– سه مشت ریشه‌ی آلوئه ورا را داخل یک بطری به مدت ۱۰ روز بخیسانید

– بعد، ۲ بطری آب به ریشه‌ها اضافه کنید

– دوبار در روز یک پیمانه از آن بخورید.

۳۰. حبه‌های سیر

سیر، سوای آنکه آنتی بیوتیکی طبیعی است، می‌تواند درمان طبیعی موثری  برای زود انزالی نیز باشد. سیر به افزایش جریان خون در آلت تناسلی‌تان کمک  می‌کند و حرارت بدن‌تان را بالا می‌برد. تنها کاری که لازم است انجام دهید  آن است که روزانه ۳-۴ حبه سیر بجوید. این درمان ساده می‌تواند به زود  انزالی و اختلال نعوظ کمک کند.

۳۱. جینسینگ

نوشیدن شربت جینسینگ یا کپسول جینسینگ به همراه شیر یک بار در روز یکی از ساده‌ترین و بهترین  درمان‌های خانگی شناخته شده برای زود انزالی است. در واقع، جینسینگ حاوی  خواص قدرتمندی است که برای درمان این مشکل جنسی مورد نیاز هستند.


۳۲. شیر بادام و زنجبیل

شیر بادام به خاطر توانایی‌اش در تقویت بنیه و درمان زود انزالی بسیار معروف است.  بنابراین، اگر به دنبال بهترین درمان‌های خانگی برای زود انزالی می‌گردید،  بهتر است حتمن استفاده از این ترکیب را امتحان کنید.


۳۳. روغن نعناع فلفلی

روغن نعناع فلفلی به عنوان گیاه دارویی طبیعی معروف است که مستقیما روی آلت تناسلی مالیده  می‌شود. فقط کافی است، این روغن را روی آلت خود بمالید تا آنکه بی‌حس شود و  در نتیجه انزال‌تان به تاخیر خواهد افتاد و مدت بیشتری دوام خواهید آورد.  به علاوه، بوی روغن نعناع فلفلی بسیار تحریک کننده است و به عملکرد بهتر  شما در رختخواب کمک خواهد کرد!

۳۴. تخم مرغ و هویج

ترکیبی از یک نصفه تخم مرغ آب پز و ۲ عدد هویچ خرد شده، همراه با یک قاشق غذاخوری عسل محلول بی‌نظیری برای  درمان زود انزالی است. شما باید به مدت ۳ ماه و هر روز از این ترکیب  بخوررید. بعد، به یقین تفاوت را احساس خواهید کرد و حتی رابطه‌ی جنسی بسیار  بهتری را نیز تجربه خواهید کرد. وقتی احساس کردید که زود انزالی‌تان تحت  کنترل درآمده است می‌توانید از میزان مصرف کم کنید.

۳۵. هویج

طبق یکی از پژوهش‌های انجام شده، هویج منبع فوق‌العاده خوبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. ویتامین‌های موجود  در هویج به تقویت ماهیچه‌های آلت تناسلیو همچنین افزایش جریان خون در این  اندام جنسی کمک می‌کنند. بنابراین، یه عنوان یکی از ساده‌ترین درمان‌های  خانگی برای زود انزالی به شمار می‌روند. طبق بعضی از مطالعات انجام شده،  میزان زیاد بتاکاروتن موجود در هویج در افزایش سطح ایمنی بدن، بهبود سلامت  چشم و پوست و مبارزه با رادیکال‌های آزادی که باعث به وجود آمدن بیماری‌های  وخیم مختلفی مانند مشکلات قلبی و سرطان می‌شوند نقش مهمی دارد. در نتیجه،  می‌توانید خوردن هویج، یا آب هویج را برای صبحانه امتحان کنید. این کار به  درمان زود انزالی کمک می‌کند، و در عین حال به طور کلی سطح سلامتی تان را  افزایش می‌دهد.

زود انزالی: ۳۵ روش درمان زود انزالی که تاثیر آنی دارند

درمان زود انزالی

زود انزالی